lutego 06, 2014

Trening w Pure Jatomi - biorę pod lupę

Pure od Pure'a się różni... a właściwie się nie różni. Po przedwczorajszej wizycie w Pure Katowice Silesia postanowiłam wyskrobać ten wpis. Po prostu musiałam! Zazwyczaj odwiedzam i ćwiczę w Pure Jatomi Bytom Agora, który całkiem dorównuje temu w wojewódzkim mieście. Tym razem po drodze postanowiłam sprawdzić czujnym okiem czym różnią się te kluby fitness i siłownie.

Mówić o tym, że podobne te kluby są w wystroju, wyposażeniu maszyn i reklamach Reeboka mówić nie będę - to każdy wie - są warunki franchisingu, czyli umowy w jakie wchodzą właściciele klubów: zyskują markę, renomę i marketing, a podporządkowują się zakupując cały narzucany pakiet, choćby malując ściany na kolor jaki ustala właściciel marki. O sprzęcie powiem tylko dwie rzeczy: pierwsza - szykujcie się, bo szkoda, że stepy nie są innego modelu - okrągłe wypustki wbijają się w plecy przy brzuszkach - mój domowy step, akurat też Reebok, ma płaską powierzchnię i jest dużo lepszy, a nie płaciłam dużo; druga sprawa - maszyny oczywiście różnią się liczebnością i porządkiem w ich poukładaniu - w Bytomiu są po prostu rzędy i idąc w jednym zawsze natrafisz na bieżnię, a nie nagle na orbitrek czy stepper, co mi się zdarzyło w Katowicach.

Dodatkowym wyposażeniem ekstra jest... sauna i ping-pong, jednak... tylko w Katowicach. Żelazko natomiast do prasowania koszulek (tak! też się zdziwiłam!) ucieszę Was - jest w każdym z klubów!


Fanki i fani siłowych rozwiązań w Pure w Katowicach poczują się bardziej zadowoleni. Są tam dwa dość spore miejsca do treningu ze sztangami, solo i z partnerem, a pchanie opon można wykonywać normalnie na sali pośród innych a nie na korytarzu przed salą, jak jest w Bytomiu-Agorze. Kato pozwala też na wykorzystanie większej liczby urządzeń i są też lepiej doposażeni.

Natomiast fanki fitnessu, do których ja też należę, zdecydowanie bardziej (ba!) na pewno skuszą się na Bytom, gdzie grafik zajęć fitness rozpisany jest na dwie sale i to bardzo intensywnie. Niemal od momentu rozpoczęcia zajęć wykorzystywane są obydwie sale, co w Katowicach wydaje się grzechem - tylko jedna... a druga stoi pusta. No i najważniejsze! Seria popołudniowych zajęć w Bytomiu rozpoczyna się od 16:00 a w Katowicach od 17:00, co daje dodatkową godzinkę więcej możliwości na dany dzień, czyli razem dwa zajęcia do wyboru więcej. W obydwóch klubach są zajęcia z Total Fitness wg Ewy CHodakoskiej, joga, pure pump itd., LECZ! jedynie w Bytomiu mamy salsę i sexy class!

Na koniec powiem tylko z ironią, że w obydwu klubach ściany są krzywe, a posadzki też! ;) Chodzi o to, że nie ma sal do fitnessu na planie prostokąta. Może to dziwne, ale naprawdę! Stoimy do lustra pod ukosem, a dodatkowo zaburzają człowiekowi perspektywę panele, położone pod jeszcze innym kątem do lustra. Takie rzeczy i w bytomskim i w katowickim Pure Jatomi.

Enjoy and happy training!

Pure Jatomi w Bytomiu

 Pure Jatomi w Katowicach

Logo firmy Pure Jatomii zaczerpnięte ze strony http://fitnessforfun.pl/?page_id=442 , zdjęcia z http://jatomifitness.pl/pl/kluby-fitness/bytom-agora oraz http://jatomifitness.pl/pl/kluby-fitness/katowice-silesia.

3 komentarze:

 1. Ja miałam karnet w Pure przez pół roku i NIGDY NIKOMU NIE POLECE tej komercyjnej i pełnej obłudy siłowni... Konsultanki wmawiają Ci rzeczy, których nie ma w umowie, menagerki zmieniają się z miesiąca na miesiąc, na coś się poskarżysz - nic to nie da, a konsultanke zwolnią. Owszem siłownia ma ładne wyposażenie, dobre maszyny, ale oprócz tego powinna być nastawiona na klienta. Niestety zapomina się o rzetelnych informacjach, mówieniu prawdy. A o problemie z wcześniejszym wypowiedzeniem umowy nie wspomnę. ŻENADA.

  OdpowiedzUsuń
 2. jakoś nie jestem przekonana do tego typu miejsce

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, często bywasz w Pure w Katowicach? Może się spotkamy? :)
  Odp. u mnie na blogu jakby co, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś i dziękuję za Twój komentarz. Każdy jest dla mnie na wagę złota.
Jest bardzo prawdopodobne, że do Ciebie zajrzę.

Spodobał Ci się blog ---> zaobserwuj!

Proszę, nie zostawiaj adresów do swoich wpisów i artykułów.
Pozdrawiam ciepło!
Ness

TOP