lutego 19, 2014

Positive smile

Kochani, pragnę Was zachęcać i przypomnieć o uśmiechaniu się. Tak, to takie proste, a jednak zapominamy o tym. Temat ten jest niezwykle istotny jeśli zamierzamy pozytywnie iść przez życie, co jest ideą tego bloga. Zamknięcie w sobie, krytyka przychodzi nam łatwo, zachmurzyć się czy zdenerwować - także jest łatwo. A uśmiechnąć?


Uśmiechajmy się jak najczęściej, a będziemy wyglądali na atrakcyjniejszych. Co często zachwyca mężczyzn w kobietach? Ich szeroki i beztroski uśmiech, śmiech z ich żartów, pogodne podejście, zabawne spojrzenie. Uśmiechając się często jesteśmy postrzegani na po prostu zadowolonych z życia, spełnionych, usatysfakcjonowanych, przyjaznych, zabawnych i.. łatwiej wybaczających pomyłki. Pewnie! Ludzie, którzy śmiechem reagują, gdy coś się popsuje są bardziej pożądani w towarzystwie, inni częściej lgną do nich, gdyż chcą wśród nich przebywać, przyjaźnić się. Osoby pogodnie podchodzące do problemów są postrzegane za zaradne, nienarzucające swojej woli i mniej uciążliwe... psychiczne. Tak, to też ma znaczenie przy tym, kiedy wybierane jesteśmy, my kobiety, na partnerki życiowe. Z osobami takimi weselej idzie się przez życie.

Ta mała rzecz a cieszy nie tylko innych, którzy nas widzą, ale także nas samych. Uśmiechając się polepszamy swój nastrój i poprawiamy humor nie tylko wtedy, gdy śmiech jest szczery i wypływa z prawdziwej reakcji człowieka na coś zabawnego i wesołego. Okazało się, według badań naukowców nad studentami rozwiązującymi test, z których jedna połowa pisała z ołówkami w zębach powodujących ustawienie ust w uśmiechu, że Ci z ołówkami w uśmiechniętych ustach napisali test ciut lepiej i - co ważne - ocenili swój nastrój i nastawienie przed testem i po za wyższe i lepsze.

Zatem do dzieła, kochani! Uśmiechajcie się do innych i do samych siebie ile się da! Buziaki!

9 komentarzy:

 1. Jakby było to takie poste to chodziłąbym z bananem całe dnie, ale tak sie nie da :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego, że to nie jest proste - przypominam. Inaczej bym wcale nie przypominała, bo ludzie chodzliby non stop z bananem całe dnie, prawda? ;)

   Usuń
 2. Tak! Uśmiech jest najważniejszy! To podstawa do sukcesu!!!
  http://fitdevangel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. słuchajcie, zeby się uśmiechać trzeba sobie dawać powody do uśmiechu! ;) osobiście dzisiaj to dla siebie zrobiłam i kupiłam... SKALPEL WYZWANIE <3 radość mnie rozpiera:D https://www.facebook.com/HandbookOfPostiveThinking/photos/a.533115290087382.1073741827.532203473511897/670375813027995/?type=1&theater

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, kochana Justiin... ;) Twój entuzjazm jest rewelacyjny! :>

   Usuń
 4. Wczoraj miałam ciężki dzień, dowiedziałam się, że nie zdałam ostatniego egzaminu, a już liczyłam na fajrant. Chodziłam podminowana cały dzień, zła na siebie z pretensjami na cały świat. Jeszcze w drodze do pracy siedziałam w tramwaju z miną, która z pewnością odstraszyłaby każdego, ale wszystko zmieniło się w przeciągu 15 minut, gdy zaczęłam pracę. Mam szczęście pracować z świetną ekipą, dzięki naszym firmowym żartom od razu poprawił mi się humor, uśmiechałam się do wszystkich i po pracy wróciłam do domu w świetnym nastroju z nastawieniem, że trudno, nie udało się, nauczę się na poprawkę, świat się nie zawalił, mimo że jeszcze rano mi się tak wydawało. Dlatego ważne jest jakimi ludźmi się otaczamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie, że masz takich pozytywnych ludzi wokół siebie. To z pewnością pomaga. Przede wszystkim to super, że potrafisz ich docenić. Fajnie, że wrócił Ci humor! ;)
   Trzymam kciuki za Twój egzamin! :)

   Pozdrawiam, buziaki, Karolino ;))

   Usuń
 5. świetny post:) uśmiechajmy się !!! :D
  Trzeba pamiętać, że zawsze po złych chwilach przyjdą te dobre, dlatego nie marnujmy czasu i uśmiechajmy się każdego dnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba mi się Twój komentarz :) Masz rację! ;>

   Usuń

Cieszę się, że jesteś i dziękuję za Twój komentarz. Każdy jest dla mnie na wagę złota.
Jest bardzo prawdopodobne, że do Ciebie zajrzę.

Spodobał Ci się blog ---> zaobserwuj!

Proszę, nie zostawiaj adresów do swoich wpisów i artykułów.
Pozdrawiam ciepło!
Ness

TOP