października 18, 2013

Wyzwanie z uśmiechem

Wyzwanie, które zaczynam to "Dzień z uśmiechem". Zanim wyjaśnię na czym ono polega zastanówcie się przez chwilę w ilu sytuacjach z codziennego życia uśmiech nam pomaga. Pomóc może poczuć się komuś lepiej, zostać docenionym, doprowadzić do końca jakąś sprawę, uzyskać coś, zostać lepiej zapamiętanym, wreszcie daje tak po prostu radość, polepsza innym humor i polepsza także nam samym. Ponoć, kiedy dano połowie studentów do rozwiązywania ważnego testu ołówki do ust, tak by rozwiązując całe zadania trzymali je, by ich usta układały się do uśmiechu, po napisaniu testu, sami oceniali swój humor jako lepszy i weselszy, niż grupa, która nie dzierżyła w ten niecodzienny sposób ołówków. Nawet jeśli starali się oni tylko mieć usta w uśmiechu - pozytywnie wpływali na swój nastrój.

Nikt nie chce przebywać w towarzystwie osób, które są ponure, brak im ciepła, wyglądają na ciągle niezadowolonych. Też nie chcę, dlatego nie chciałabym być taka dla innych.

Każdego dnia mam zamiar rozdawać tyle uśmiechów ile tylko się da. Oto cała treść. Skoro, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie - będę wsparciem też dla innych. Mówiąc językiem swobodnych neologizmów - uśmiech niech będzie polepszaczem humoru, dodawaczem energii, rozdawaczem radości, zasiewaczem pozytywnych myśli!

Skoro już wiesz, ile korzyści daje nam uśmiech - do dzieła!

6 komentarzy:

 1. świetne wyzwanie! :)
  Przyda się nie tylko na jesień, chociaż na nią szczególnie.Niestety powodów do uśmiechu w chwili obecnej za dużo nie mam.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Heh, chyba sama zacznę pisać testy z ołówkiem w ustach ; ) :))
  A post świetny. Zawsze po wstaniu z łóżka staram się wpajać do głowy przesłanki typu: Dziś będzie udany dzień, itp :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wieżę, że dobro powraca.. Tak samo dobry humor..Można go nim zarazić innych i samemu się zarazić..Pozdrawiam
  _________________________
  mizernezmiany.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyzwanie super, chyba podejmę je razem z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super jest ten wpis. Bardzo fajnie napisany. Dodaję Cię do mojej listy najlepszych blogów o tematyce lifestylowej i zdrowia - blogilifestylezdrowie.blogspot.com. Liczę na więcej ciekawych wpisów. Pozdrawiam, Kasia.

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś i dziękuję za Twój komentarz. Każdy jest dla mnie na wagę złota.
Jest bardzo prawdopodobne, że do Ciebie zajrzę.

Spodobał Ci się blog ---> zaobserwuj!

Proszę, nie zostawiaj adresów do swoich wpisów i artykułów.
Pozdrawiam ciepło!
Ness

TOP