sierpnia 11, 2013

Ze śmiechem jej do twarzy!Uśmiechnięta kobieta to piękna kobieta. Dziś trochę o kobiecości od pozytywnej strony, tej urzekającej mężczyzn. Uśmiech w dodatku jest fit! Niesie z sobą cudowne korzyści, o czym poniżej przeczytasz. Pojawi się też ikona współczesnego kabaretu, a zarazem już ikona uśmiechu. Najczęstszym skojarzeniem z Kasią Pakosińską jest jej rozbrajający uśmiech. To właśnie na jej widok i dźwięk śmiechu myślę sobie – jakaż ona kobieca. Udałam się w trop za jej „uśmiechniętą kobiecością” i oto moje łowy w pozytywnym dziale „Thinking” blogu ‘Positive Attitude Twards Life’, który właśnie czytasz.

Przekonałam się wielokrotnie, że śmiech poprawia nie tylko nastój, ale też wygląd. Patrząc na człowieka po jego twarzy można poznać, czy ma pogodne usposobienie, a zarazem czy łatwo się z nim dogadamy, cze też odwrotnie. Charakterologia, czyli nauka badająca cechy charakteru odzwierciedlane na twarzy, dostarcza nam ku temu nawet informacji, które pewnie nieraz podświadomie wykorzystywaliśmy. Otóż ważne podczas swobodnej, poważnemu wyrazowi twarzy są usta. Kąciki ust uniesione ku górze świadczą o wesołym usposobieniu, a te skierowane ku dołowi o pesymizmie i wrogości.

Uśmiech też jest fit. Popularne powiedzenie, które mówi o tym, że śmiech to zdrowie, potwierdza również fakt, że okazywanie radości wzmacnia nasze mięśnie brzucha, szyi oraz ramion. W uśmiechu tkwi ogromna siła i naprawdę nie potrafię zrozumieć, dlaczego tak wiele osób przestaje ją wykorzystywać.


Co śmiech daje ludziom ceniący zdrowy styl życia? Niewątpliwie jest korzystny: długotrwałe polepsza samopoczucie, przyczynia się do sukcesów, uśmierza stresy i wydłuża życie. Tę ostatnią właściwość, pragnę potwierdzić dla was wynikami badań, przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Wayne. Udowodnili oni, że osoby, które uśmiechają się i pełnymi garściami czerpią radość z życia, żyją około siedmiu lat dłużej niż osoby, które tego nie robią. Z całej gamy ekspresji emocjonalnych ludzki mózg najsilniej reaguje właśnie na uśmiech. Odwzajemniony uśmiech powoduje szereg pozytywnych zjawisk u obu zaangażowanych, gdyż łączony się z odczuwaniem stanów szczęścia i dobrego samopoczucia. Życzliwy uśmiech przesłany drugiej osobie może poprawić samopoczucie zarówno Tobie, jak i osobie, której go podarujesz. Człowiek szczęśliwy – i to szczęście okazujący – to człowiek zdrowy.

Sama Pakosińska, związana z Kabaretem Moralnego Niepokoju, w wywiadach przyznaje, że jej śmiechu nie da się zaplanować i nie może być ustalonym elementem kabaretowego scenariusza. Nie potrafi śmiać się na zawołanie. „Choćby reżyser dwoił się i troił to nic z tego nie wyjdzie. Na zawołacie w ogóle śmiać się nie potrafię. Cała moja pogoda, optymizm, uśmiech bierze się ze mnie, a nie ze scenariusza. Całą sobą muszę wejść w sytuację.”


Czym pobudzić się do śmiechu i zgromadzić cenne minuty życia gratis? Sama uwielbiam kabarety, aczkolwiek równie mocno także komedie. Każdy na pewno ma jakąś swoją ulubioną komedię, która niesamowicie śmieszy. W dodatku cenione są wszelkie żarty z przyjaciółmi, wieczorki karciane, gry zespołowe, które wspominane po latach przynoszą kolejne dawki śmiechu. Wspominana Kasia Pakosińska przyznaje, ze uwielbia żarty językowe i gafy w przypadku „aktora, który na scenie niechcący przewrócił się na eklerce. Serdecznie uśmiać potrafi się na filmach Chaplina. A z czego Ty najbardziej uwielbiasz się śmiać? Co potrafi Cię rozśmieszyć? Co Tobie sprawia najwięcej okazji do uśmiechu?

1 komentarz:

  1. Pakosińska ma charakterystyczny śmiech, który mnie czasami irytuje, ale uśmiechu można się od niej uczyć. Zdecydowanie z uśmiech na twarzy jest się fit!

    OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś i dziękuję za Twój komentarz. Każdy jest dla mnie na wagę złota.
Jest bardzo prawdopodobne, że do Ciebie zajrzę.

Spodobał Ci się blog ---> zaobserwuj!

Proszę, nie zostawiaj adresów do swoich wpisów i artykułów.
Pozdrawiam ciepło!
Ness

TOP