czerwca 27, 2013

Mały news


Pożegnaliśmy Joe Weidera. Tak, twórcę "Szóstki Weidera", czyli cyklu ćwiczeń na brzuch, legendę światowej kulturystykioraz założyciela Shape i wielu pism o fitnessie. Był też właścicielem kilku firm produkujących sprzęt do zajęć. Trenował i sprawował mentorską opiekę nad sławnym Arnoldem Schwarzenegerem. Jego śmierć miała miejsce pod koniec marca, chociaż dowiedziałam się dopiero dzisiaj. Zmarł dożywając 93 lat na atak serca.


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/48/Joe_Weider_America_A_Call_to_Greatness.jpg/220px-Joe_Weider_America_A_Call_to_Greatness.jpg

Dla ciekawskich dodam, że Joe był synem emigrantów żydowskich, którzy pochodzili z Polski.

Weider znany był przede wszystkim jako założyciel Międzynarodowej Federacji Kulturystów, a także stworzenia konkursów kulturystycznych Mr. / Mrs / Masters Olimpia, które to kilkukrotnie wygrywał Arnold Schwarzenegger. Swój przyjazd z Kanady do USA i rozwój kariery Schwarzenegger zawdzięcza Weiderowi, który wyszedł z inicjatywą przyjazdu i ułatwił późniejszemu gubernatorowi Kaliforni nawiązanie kontaktów biznesowych a nawet uzyskanie pierwszej roli filmowej.

Zmarł Joe Weider, nauczyciel Schwarzeneggera

Wspomniana już "Szóstka Weidera" to ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni brzucha i wykształtowanie ich rzeźby. Leżąc na plecach należy wykonywać sześć różnych odmian tzw. brzuszków, przez sześć tygodni. Z każdym kolejnym dniem intensywność ćwiczeń się zwiększa. Na początek jest to jedna seria zawierająca sześć powtórzeń każdego ćwiczenia, a w ostatnich dniach są to trzy serie po 24 powtórzenia.

2 komentarze:

  1. Z tego co wiem, Weider zmarł kilka miesięcy temu...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak jak napisałam: w marcu, dokładnie 23 marca 2013 ;) Jednak "Szóstka Weidera" pozostaje poniekąd nieśmiertelna, dla tych którzy wedle niej ćwiczą, dlatego postanowiłam o tym napisać. Sama dowiedziałam się o tym niedawno, a że Joe Weider to wielka postać - postanowiłam, że warto o nim wspomnieć i zostawić ślad w Internecie ^^ Cieszę się, że tego bloga czytają również osoby obeznane w temacie fitnessu i kulturystyki ;) Point for you!

      Usuń

Cieszę się, że jesteś i dziękuję za Twój komentarz. Każdy jest dla mnie na wagę złota.
Jest bardzo prawdopodobne, że do Ciebie zajrzę.

Spodobał Ci się blog ---> zaobserwuj!

Proszę, nie zostawiaj adresów do swoich wpisów i artykułów.
Pozdrawiam ciepło!
Ness

TOP