kwietnia 06, 2013

Pierwsze wyzwanie

Stawiam sobie pierwsze wyzwanie! Człowiek powinien się cały czas zmieniać i doskonalić, a ponieważ jestem człowiekiem - też powinnam się poprawić. Bez pracy nad sobą stoimy w miejscu i w końcu dotyka nas przygnębienie. Z natury czujemy potrzebę postępów i ciągłych przeobrażeń, co urozmaica nam życie. Pierwszym krokiem jest Lista Kroków Po Szczęście. Postanowiłam tak właśnie ją nazwać. Oczywiście punkty, które widzicie na obrazku to nie moje założenia, służyć mają jedynie jako inspiracja. Zadania z listy oznaczyłam kolorową czcionką ;) Enjoy!

Zaserwuj sobie coś niestandardowego!
Jako że w moim zyciu musi być jakiś dziwny element, wyzwanie to nie będzie miało końca, czyli powinno trwać cały czas. Jednocześnie każdy dzień owocujący osiągnięciem jednego chociaż punktu lub wszystkich będzie dla mnie sukcesem.

Stresować się? A po co? Wyluzuj się. Poświęć dziennie chociaż 5 minut czasu na relaks - przed snem, gdy leżysz na kanapie, podczas gorącej kąpieli. Nie myśl o niczym innym jak o tym krótkim odpoczynku. Gdy minie 5 minut dopiero wrócisz do pracy. Skup się - to jest Twój czas.

Tańcz więcej i dla przyjemności!
Odkrywać nowe rytmy, tańczyć tak jakby nikt nie patrzył - oto sposób jak odkryć feeling w tańcu.  

Uśmiechaj się więcej i śmiej ze wszystkiego, co przynosi radość! Według badań amerykańskich psychologów, podczas rozwiązywania testu studenci, który przez cały czas trwania mieli w ustach ołówek powodujący, że ich usta układały się do uśmiechu, ocenili swój nastrój wyżej w przeciwieństwie do grupy studentów, która w tym czasie ołówka w ustach nie miała.

Jedz mniej a zdrowiej. O tym na pewno będzie więcej. Spójrz na http://positiveattitudetowards.blogspot.com/2013/04/brokuy-pod-lupa.html

Breathe. Oddychaj. Zatrzymuj się na chwilę i zaczerpnij powietrza, przyjrzyj się ludziom, zwykłym zjawiskom - spadająca kropla, kolor liści drzew, wyrazy twarzy ludzi.

Przywołuj tylko pozytywne wspomnienia. To będzie coś, co nakręci Cię energią. Dzięki wspomnieniom tylko (!) pozytywnym dostrzeżesz, ile w życiu Ci się udało i jak wiele potrafisz zrobić. Trzymam kciuki!

Więcej czytaj! Człowiek powinien cały czas się rozwijać i zdobywać wiedzę, kto powiedział, ze w czasopismach i książkach nie znajdziesz inspiracji i pomysłów? Zaadaptuj je do siebie i włóż do swojego życia nie tylko ciekawe fikcyjne przeżycia, ale powiew świeżości i stwórz swoje własne wspomnienia. Jakaś przygoda, podróż? Do it!

Ćwicz! Dzięki temu poradzisz sobie lepiej ze stresem i odżywisz swoje ciało pozytywną energią.

Bądź piękna! Wyglądać jak tysiąc dolarów? Oczywiście. Czasem wystarczy się tylko rozejrzeć wokół siebie - sięgnij po swój ulubiony lakier do paznokci, pooglądaj modowe inspiracje i stwórz nowe zestawienia swoich ubrań drzemiących w szafie. Może posmaruj ciało balsamem, zrezygnuj na chwilę ze spodni i załóż spódnicę. Nie musisz iść od razu do fryzjera i przechodzić metamorfozy - czasem finezyjne upięcie włosów wystarczy!

Ucz się. Wszystkiego. Nie tylko zadań do kolokwium, ale też ciekawych doświadczeń i spostrzeżeń innych. Obserwuj i wyciągaj wnioski. Pytaj, gdy nie wiesz. Zdobywaj doświadczenie. Bądź chętna oglądać nowe rzeczy.

I aby dopełnić Listę 16 Kroków Po Szczęście...
Zacznij więcej marzyć. Twórz. Daj się ponieść fantazji. Baw się w skojarzenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszę się, że jesteś i dziękuję za Twój komentarz. Każdy jest dla mnie na wagę złota.
Jest bardzo prawdopodobne, że do Ciebie zajrzę.

Spodobał Ci się blog ---> zaobserwuj!

Proszę, nie zostawiaj adresów do swoich wpisów i artykułów.
Pozdrawiam ciepło!
Ness

TOP